MTV Artışı Araç Satışlarını Nasıl Etkiler

MTV Artışı Araç Satışlarını Nasıl Etkiler

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne yıl başı itibari ile %40 oranında zam yapılacağı açıklamasının ardından Galericiler ve Araç sahiplerinin tepkisini çekmeye neden oldu.

Geçtiğimiz günler de 3 bakanın ortak açıklaması ile yapılan zam açıklaması Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü. Özellikle araç sahipleri ve Galericiler bu zamlara karşı tepkisiz kalamadı ve hükümetin aldığı bu karara çok sert bir dille tepki gösterdi.

Özellikle sıfır araç satışlarının çok etkileneceğini savunan galericiler bu zammın sıfır satışına büyük zarar vereceğini savundu. Galericilerin bu zamma karşılık araç fiyatlarına çok ciddi derecede zammın geleceğini ve araç satışlarının çok büyük bir seviyede düşüş yaşayacağını ve mağdur olacaklarını savundular. Özellikle araç satışlarının durgun olduğu piyasada bu mtv zammınının gelmesi araç satışlarını daha da düşüreceğini savunan galericilere devletten nasıl bir adım geleceği merak konusu oldu.

İkinci el araç sahipleri de kısır piyasada ikinci el araç satışlarının daha da düşeceğini ve gelecek planlaması kuranların planlarının suya düşeceğini ön gördüler.

Bu Konuda devletin atacağı adım merak konusu olurken vatandaş devletten bu konu ile ilgili çok radikal yeni bir karar alınmasını bekliyor.

Son yapılan açıklamalarda Cumhurbaşkanının baş danışmanı MTV artışlarının gereksiz ve sakıncalı olduğunu söyleyerek satıcıların biraz da olsa bu konuda içini rahatlatan bir açıklama yapılmıştır.

ESKİ VERGİ FİYATLANDIRMA TABLOSU

Bir önceki yazımız olan 2 El Araç Alım Satımında Yeni Dönem başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Önceki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*