Golf 1.4 TSİ merak edilen özellikleri

Golf 1.4 TSİ merak edilen özellikleri

Golf 1.4 TSİ merak edilen özellikleri

Alman otomobil devi firmanın ülkemizde en çok satan modellerinin başında gelen Golf otomobilinin bugün sizler için 1,4 TSİ modelinin teknik özelliklerini ve aracın merak edilen detaylarını paylaşacağız.

Son yıllarda özellikle emisyon skandalı ile büyük bir mali kriz yaşayan firmanın Türkiye’de satışları halen devam etmektedir. Özellikle en çok dikkat çeken araçlarından olan Golf yeni modellerinin deyim yerindeyse peynir ekmek gibi satıldığını sizlere açıklamak istiyoruz.

Golf 1.4 TSİ Genel Bakış

Araç hakkında merak edilen en önemli özellik bu aracın hangi segment olduğu konusunda geliyor. Firma Golf serisi araçlarını C segment olarak kullanıcıların karşısına sunmaktadır. 2015 yılında Golf 7 kasası ile müşterilerine hizmet veren bu aracın Golf 1.4 TSİ modelinde bulunan S-tronic 7 ileri vites oldukça dikkat çekici. Şanzıman konusunda oldukça başarılı olan firmanın bu aracında bulunan şanzıman modeli son zamanların en çok tercih edilen modellerinin başında geliyor. Aracın yıllık vergisinin ise 977 TL Olduğunu sizlere belirtmek isteriz. Araç özellikle sürüş keyfi ve yol tutuşu ile sizleri bir çok konuda tatmin edebilecek bir araçtır. Paketler halinde satılan Golf araçları özellikle hız sabitleme, cam tavan vb. gibi bir çok özelliğiyle dikkat çekmektedir.

Golf 1.4 TSİ motor özellikleri

1395 cc’lik motor hacmi bulunan bu aracın 125 beygir gücü bulunmaktadır. Tork değeri olarak ise araçta bulunan 200 NM kapasitesinde olduğunu açıklamak istiyoruz. 0’dan 100 km’ye çıkış süresi ise bu araçta 9.1 saniye olarak başarılı denecek bir seviyede karşımıza çıkıyor.aracın saate ulaştığı en yüksek hız seviyesi ise 204 km olarak kullanıcılarına hizmet vermektedir.

Golf 1.4 TSİ yakıt tüketimi

Şehir içinde bu aracın 6.2 litre yaktığını ve şehir dışında ise de 4.4 litrelik bir performans ortaya koyduğunu sizlere açıklamak istiyoruz. Özellikle ortalama yakıt tüketiminde gösterdiği 5.1 litrelik yakıt performansı biraz yüksek gibi. Bu yüzden Golf severlerin kullandığı bir lafı sizlere açıklamak isterim. “ Eğer Kapınızda Aslan besliyorsanız yemin esirgemeyeceksiniz “ bu mantıkla hareket ettiğiniz zaman aracın kalitesi 10 numara olan Golf’un yakıtının ise biraz yüksek olduğunu görüyoruz. Araçta bulunan depo hacmi ise 50 Litre olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Skoda Octaiva 1,6 TDI’nin en çok merak edilen özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

  • Aweespoparbace diyor ki

    Bu durum üreme sistemine çok bağlıdır ve örneğin testislerde yaralanma veya anormal kan akışının bir sonucu olarak çeşitli nedenlere sahip olabilir. En etkili doğal ilaçları keşfettiğinizde, cinsel zevklerinizden yine tam olarak sorumlu olabilirsiniz.