Haftanın En İyi Sinema Filmleri

Haftanın En İyi Sinema Filmleri

Haftanın En İyi Sinema Filmleri

Bu hafta vizyondaki filmler neler diye merak edenlere birkaç tavsiyemiz var. Şu sıralar yerli yapım pek çok film sinema perdesinde yerini almış durumda. Haliyle sinema severlerin de kafası karışıyor. Bakalım bu hafta seyirci en çok neleri izlemiş?

Ayla

Kore savaşı yıllarına ait gerçek bir hikayeyi beyaz perde izleyeceksiniz. 1950 yılında Kore Savaşı’na katılan Süleyman Astsubay, savaş meydanında küçük bir kıza rastlar. Yetim kalan kız ne yapacağını bilmez haldedir. Daha 5 yaşındaki bu çocuğu bırakamaz ve yanına alır. Ona Ayla adını verir. Birlikte kalan Ayla, herkesin neşesi olur. Süleyman Astsubay 15 ay birlikte kaldıktan sonra memlekete dönüş vakti gelmiştir. Ancak baba kız gibi oldukları Ayla’yı bırakmak istemez. Ancak Kore kanunları Ayla’yı yanında götürmesine müsaade etmez. Süleyman gözü arkada kalarak memlekete döner, Ayla ise yetimhaneye gider. Bakalım hayat bu ikiliyi yeniden karşılaştıracak mı? Yoksa yarım kalan bir hikaye mi olacak?

Thor: Ragnork

Thor serisini severek izleyen ve yeni seriyi bekleyenler için müjde! Bu filmde aksiyon yine devam ediyor. Asgard’dan çok uzaklarda hapsolmuş olan Thor, çekici de olmadığından hiçbir çıkış yolu bulamamaktadır. Diğer yandan da Norse kıyameti günden güne yaklaşmaktadır. Yani Asgard, bir yıkımın eşiğindedir ancak Thor’un elinden hiçbir şey gelmemektedir. Bu yıkımın sorumlusu ise yine acıması olmayan Hela’dır. Thor’un özgür kalmak için tek şansı Hulk ile yapacağı ölümcül yarışı kazanmaktır. Thor son çıkan filmi olan bu yapım yine seyirciyi fantastik bir maceraya sürüklemeye devam ediyor.

Süperstar

Aamir Khan hayranlarının merakla beklediği film, Hindistan ile aynı anda Türkiye’de de vizyona girme özelliğine sahip. Tek hayali şarkıcı olmak olan Insu, genç bir kızdır. Gitar çalarak kendince müzik yapmaktadır. Fakat bir gün katı babası gitarını bularak parçalar. Artık şarkı söylemesi de yasaktır. Hayalleri suya düşen genç kız, ünlü müzik yapımcısı Ta ki Shakti Kumar ile tanışınca yepyeni bir umut doğar. Insu, sesini dünyaya duyurmak için elinden geleni yapacaktır. Hint filmi Süperstar klasik görünen hikâye içinde sunduğu farklılıklarla oldukça beğeni toplamıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Eylül 2017 Vizyondaki Filmler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*