2018 Yılına Damgasını Vurması Beklenen Oyunlar

2018 Yılına Damgasını Vurması Beklenen Oyunlar

2017 yılının bitmesine sayılı günler kala oyunseverler büyük bir merakla 2018 yılında piyasaya sürülecek olan oyunları beklemeye başladı. Çoğu ön sipariş durumunda olan ve fragmanları oyunseverler ile paylaşılan, 2018 yılına damgasını vurması beklenen oyunları popülerlik kriteri göz önünde bulundurularak sıralamak ve detaylandırmak mümkündür:

– God Of War: Hiç şüphesiz 20181 yılının en çok beklenen oyunlarının başında God Of War geliyor. Sony Computer’ ın ilk olarak PlayStation 2 için 2005 yılında geliştirdiği oyun, geçen 13 yıllık süre içerisinde gerek hikaye gerekse de grafiksel anlamda büyük bir ilerleme kaydederek oyunseverlerin deyim yerindeyse göz bebeği haline geldi. Yılın ilk çeyreğinde PlayStation 4 oyun konsolu için piyasaya sürülmesi planlanan oyun, beklentileri karşılayacak ve hayranlarını yanıltmayacak gibi duruyor.

– Far Cry 5: 27 Şubat 2018’ de Ubisoft tarafından piyasaya sürülecek olan Far Cry, ABD’ de geçen ilginç hikayesi, kaliteli grafikleri ve gerçekçi yapay zeka tasarımı ile hayranlarına daha şimdiden benzersiz bir deneyim vaat ediyor. Oyunla ilgili en çok eleştirilen nokta olan; istediğin bölümde kayıt yapamama özelliğinin serinin 5. oyununda  değiştiril değiştirilmediği ise büyük bir merak konusu.

– A Way Out: E3 2017 oyun fuarında tanıtımı yapılan ve tüm dikkatleri üzerine çeken A Way Out’ un 2018 yılının ortalarında oyuncuları ile buluşması bekleniyor. Oyunun hikayesi; iki arkadaşın hapishaneden kaçması sırasında yaşadığı maceraları ve aksiyonları barındırıyor. Oyunun yapımcısının yaptığı “Kullanıcılara daha önce tatmadıkları bir co-op deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz.” açıklaması ise oyuna olan merakı ve ilgileri bir kat daha ileriye taşıdı.

– Days Gone: Last of Us ile yakaladığı aksiyon ve macera dolu zombi temalı hikayeyi bir adım ileriye taşımak isteyen Sony, Days Gone ile 2018 yılında oyunseverlerin karşısına gelmeye hazırlanıyor. Last of Us’ dan daha hızlı bir sunuş içeren ve tasarımsal özellikleri ile oyuncuları bir hayli etkileyeceğe benzeyen Days Gone, bölüm bölüm içerdiği gizlilik mekanikleri ile zombi temalı oyunlara farklı bir bakış açısı getirecekmiş gibi duruyor.

Bir önceki yazımız olan 2017’ de İz Bırakan Oyunlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Önceki Yazı

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)