FIFA 18 İnceleme

FIFA 18 İnceleme

Futbolu başarılı bir şekidle dijital platforma taşıyan FIFA serisi, her geçen yıl daha kaliteli bir oyun sunuyor. FIFA 18, konsol ve PC platfromlarında oynanabilecek. EA Sports’un bu oyunda ne gibi başarılara imza attığı çok merak ediliyor. Futbol severlerin dikkatini çeken oyun, geçtiğimiz yıllarda oyunlarına eklediği “360 derece top kontrolü” özelleğinden sonra, rakip oyunları geride bırakmaya başlamıştı. 

FIFA 18‘de Oyuncuları Neler Bekliyor?

FIFA’nın arkasındaki oyun motoru, Frostbite’dır. Spor oyunlarından beklenenin ötesine geçen animasyonlar, oyunu daha keyifli hale getiriyor. Takımlardaki futbolcuların görünüşleri, hareketleri ve maç sırasında top ile etkileşimleri çok daha gerçekçi bir hal almış denilebilir. Gerçek bir maç keyfi yaşamak istiyorsanız, FIFA 18‘i oynayabilirsiniz. Oyundaki tribün ayrıntılarına bile dikkat edilmiş olması, sadece oynayanları değiil, siz oynarken izleyenleri bile büyüleyebilecek düzeydedir. Adeta bir lig maçı izler gibi izleyebilirsiniz. 

FIFA 17’den Farkları

Oyun severlerin en çok sorduğu sorulardan biri de, “FIFA 18’i satın almaya değer mi?” sorusudur. Teknik açıdan, FIFA 17 ile hemen hemen aynı özellikleri paylaştığı söylenebilir. FIFA 17 ile tanıtılan özelliklerin hepsi, FIFA 18‘de de kullanılmış. Genel olarak, FIFA 17’nin artı yönlerinin geliştirildiği ve eksi yönlerinin giderildiği söylenebilir. Örnek vermek gerekirse, paslaşma sırasındaki gecikmelerin giderildiği söylenebilir. Animasyonlara önem veren FIFA serisi, animasyonlar arasındaki geçiş sorununa bu oyuna kadar bir çözüm getirmemişti. Maç sırasında futbolcuların bir hareketi tamamlamadan diğerini gerçekleştirememesi, hızlı paslaşmaların önünde bir engeldi. Yapılan geliştirmelerle bu sorun giderilmeye çalışılmış.

Çevrim Dışı Ve Çevrim İçi Oyun Modlarındaki Gelişmeler

Ultimate Team üzerine fazla yoğunlaşan FIFA serisi, çevrim dışı oyun modları hakkında olumsuz eleştirilere maruz kalıyordu. Eleştirilerden nasibini alan oyun ekibi, FIFA 17’de Journey modu ile bir çıkış elde etmişti. Yeni oyunda ise bu modun senaryosuna bazı eklemeler yapılmış. Oyuncu transferlerine, karşı takım ile fiziksel temas ve basın toplantıları gibi özellikller de katılmış. Bu sayede, oyunun menejerlik kısmının daha keyifli ve gerçekçi bir yapıya bürünmesi sağlanmış. Ultimate Team modu ise neredeyse değişmeden kalmış denilebilir. FUT sayesinde, diğer oyuncuların kurdukları takımlar ile çevrim dışı müsabaka yapılabiliyor. Çevrim dışı oynanan müsabakalardan da puan toplanabiliyor. 

Bir önceki yazımız olan Starcraft Remastered Oyun incelemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*