Diyette İstikrarlı Olmak Gerekiyor

Diyette İstikrarlı Olmak Gerekiyor

Kilo vermenin bir hayli sorun olarak görüldüğü günümüzde artık bunu bir problemin başlangıcı olarak görmeyi başardık. Bir insanın kilo almasının en büyük nedeni dengesiz ve yanlış beslenme şekli olduğu ortada dolayısıyla burada etrafınızdaki ciddi kilo problemleri yaşayan insanların da bu yanlışı devam ettirdiklerini görebiliyoruz. Fakat bir grupta var ki onlar her ne kadar diyet yapıyor olsalar da bir türlü kilo veremezler.  Kilo problemini sorun olarak yaşıyorsanız o zaman destek olması açısından bir diyetisyene danışmanızda fayda var.

Bir insanın kilo vermesi için öncelikli olarak kafasında bu sorunu çözmesi gerekiyor. Yani beyin kendisini kilo vermeye kararlı bir hale getirmesi gerekiyor. Öncelik olarak kendi kendinize şunu söylemelisiniz ben kilo vermek istiyorum ve mutlaka buna inanacağım. Bunu bilinçaltınızda kodlamanız gerekiyor. Sonrasında ise kendinize bir kilo hedefleyin bu hedefe giden yolunuzda size bir amaç olacaktır. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte artık daha net kararlar alacaksınız ve hırslanacaksınız.

Diyet için irade önemlidir. İradenize sahip çıkamazsanız bir süre sonrasında diyetten vazgeçeceksiniz ve bu da size kilo vermek değil kilo almak olarak geri dönecektir. Sabah kahvaltıları önemlidir ve burada güçlü bir kahvaltı yapmanız gerekiyor. Bunun içinde ne bulursanız onu yemek yerine size gün boyunca enerji verebilecek olan besinleri tercih etmeniz gerekiyor. Kızartmalar, yağlılar ve hamur işlerinden mutlaka uzak kalmanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Gebelikten Sonra Cilt Lekelerinden Kurtulmak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*