Derbiden Geriye Kalanlar

Derbiden Geriye Kalanlar

Bir derbi haftasının daha sonuna gelindi ve haftanın kaybedeni kuşkusuz Şampiyonluğun en büyük favorisi ve son 2 yılın şampiyonu Beşiktaş oldu. Kazananı ise kuşkusuz hem moral, hem kenetlenme, hemde taraftara tekrar gücünü gösterme adına Fenerbahçe takımı olmuştur.

Çok yüksek bir tempoda başlayan derbiye hakem Ali Palabıyık damgasını vurdu. Verilen 5 kırmızı kart, 2 penaltı ve çok tartışmalı kararları ile derbinin sonucuna direkt etki edebilecek bir yönetim tarzı sergiledi maçın hakemi. Verilen kırmızı kartları ve penaltıyı kesinlikle tartışmak doğru değildir. Bu rakamın daha yukarıya çıkmaması anormal olarak algılanmıştır. Pepe’nin ilk yarıda kırmızı kart görmemesi, Quaresma’nın Valbuena’ya yaptığı ilk sarı kart gördüğü pozisyonun sarı kart ile cezalandırılması hakemin ipleri kaçırdığının ilk göstergesi oldu ve Kadıköy’ün büyüleyici atmosferi’de hakemin üzerine kurduğu inanılmaz baskı ile Fenerbahçe için çok büyük bir hırs ve moral olmuştur. Tabi ki soyunma odasına 1-0 önde giren bir takımın ve üstelik rakip son 2 yılın şampiyonu olunca durum daha da önemli hale gelmiştir.

Fenerbahçe takımı için ya tamam, ya devam maçıydı bu derbi karşılaşması ve kazanan taraf Fenerbahçe tarafı oldu. Şimdi 2010-2011 sezonunun bir kopyası olacak mı? Ya da Aykut Kocaman ile yeni bir destan yazabilecek mi Sarı kanaryalar. Bütün bu soruların cevabı için Fenerbahçe takımını ayağa kaldırabilecek isim Aykut Kocaman’dır ve derbide oynattığı agrasif futbol ile gerekli mesajı taraftarlara ve futbol yorumcularına göndermiştir.

Beşiktaş takımı için ise kaybedilmiş sadece bir maç olarak kalmalıdır. Aksi taktirde Şampiyonlar liginde karşılaşacağı Leipzig takımına karşı bu moral ve motivasyon ile çıkarsa sonuç bizler için büyük hüsran olabilir. Umudumuz Şampiyonlar liginde Türk bayrağını temsil eden Beşiktaş takımımız Leipzig’i güzel bir futbol ve sonuç ile yenerek bizleri gururlandıracaktır. Porta karşılaşması gibi Şenol Güneş’in dersini çok iyi çalışma gerekiyor. Yoksa Leipzig, Porto’dan daha tehlikeli bir takım halinde ve bu bizlerin işini oldukça zorlaştırabilecek türden bir karşılaşma haline gelebilir.

Geride bıraktığımız bu derbi haftasında 5 kırmızı kart önümüzdeki hafta Beşiktaş – Trabzonspor karşılaşmasını nasıl etkiler? Ve ya Akhisar Belediyespor – Fenerbahçe karşılaşmasını nasıl etkiler izleyip hep birlikte göreceğiz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*