Starcraft Remastered Oyun incelemesi

Starcraft Remastered Oyun incelemesi

Starcraft Remastered Oyun incelemesi

Konsol oyunlarında daha farklı olarak 8. Video oyunları içerisinde yeni grafiklerle güçlendirilmiş olarak çıkan oyunlarla dolu olduğu hiç aklınıza geldi mi? örneğin Voodoo Vince, Patapon, WipEout Omega son olarak ise Crash Bandicoot gibi isim yapmış oyunların yeni yeni sürümleri. İşte bu saymış olduğumuz oyunlar sayesinde de eski günler yeniden yakalanmış gibi oluyor. Oyunların genel yapısına baktığımızda ise halen eskisi gibi eğlendiğimizi görebiliyor.

Günümüzdeki oyunlara baktığımız da aslında oyun firmalarının bu konuda biraz tembelleştiğini gösteriyor. Bu da demek oluyor ki günümüzde oyun algısı ciddi anlamda değişmiş ve eski oyunları da arar bir hale gelmişiz. Biz eski oyunlara yeniden şans verirsek aslında onlarında daha güzel ve başarılı sonuçlara imza atacaklarını biliyoruz. Bu makalemizde ise Bilizzard’ın efsaneleşmiş ve gerçek zamanlı strateji oyunlarından olan Starcraft’ın yenilenmiş sürümü hakkında değerlendirme yapmak istedik. Eminiz ki oyunu tanıdıkça daha çok hoşunuza gidecek.

Gelin isterseniz oyunun ilk tarihine bakalım.

1998 yılında Starcraft oyunun ilk sürümü çıkmıştı güneşli bir günde karşımıza çıktı demek yerinde olacak ama oyunun o dönem ilk iki RT Warcraft oyunu sayesinde oyun piyasasını kasıp kavurmuştu. Blizzard oyun seçeneği sunarken oyunculara da fantastik dünyanın kapılarını aralıyordu. Oyunun o zaman en çok eleştirilenleri ise Orc’ları uzaya çıkarmak isteyen gençlerdi. Bu eleştiri ise Starcraft oyununun başlatılmasını sağladı. Oyunun genel yapısına bakacak olursanız üç adet ırk vardı. Bunlar Blizzard, Starcraft ve RTS bunların ne kadar yetenekli olduğu kanıtlanmaya çalışılıyordu.

Starcraft Oyunu

Oyun ilk çıktığında su gibi satılıyordu üstelik Windows’un yanında Mac OS detekli makinalarda da çalışıyordu. Starcraft Blizzard’ın kasasının da fazlasıyla dolmasını sağladı oyunun geliştiricileri ise daha fazla oyuncuya ulaşabilmek için başarılı konsolu Nintendo 64 için geliştirmişti. Starcraft’ın diğer RTS oyunlarına göre daha mekaniksel ve güç olduğunu söylemek gerekir. 2017 yılında ise RTS oyununa ait pek fazla başarılı yapımlara karşılaşmıyoruz. Starcraft’ın yeni sürümü ise 90’lı yılları yeniden gözümüzün önüne getiriyor.

Bir önceki yazımız olan PES 2018 İnceleme başlıklı makalemizde pes 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*