Hangi firmalara web sitesi zorunlu

Hangi firmalara web sitesi zorunlu

Hangi firmalara web sitesi zorunlu

Teknolojinin hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde web sitesi bulunmayan firmaların sayısın her geçen gün azalmaktadır. Özellikle web sitesi kurmanın giderek uygun hale geldiği günümüzde sizlerde web sitesi kurdurarak firmanızın kurumsal bir yapıya ulaşmasına imkan verecek ve artık kurumsal kimliğiniz ile güvenilir olan firmalar arasında yer bulacaksınız. Bugün sizler için burada Hangi firmalara web sitesi zorunlu sorusunun merak edilen cevaplarını açıklayacağız.

Türk Ticaret kanununun 2011 yılında aldığı karardan sonra belli başlı firmaların artık web sitesi kurmasının zorunlu olduğu resmi gazetede yayınlandı. Özelikle web sitesi kurmanın veya kurdurmanın son derece kolay olduğu günümüzde hangi firmalar web sitesi kurmak ile zorunlu tutuldu bu konuda gelen soruların cevaplarını sizlere açıklayalım.

Şirket olarak çalışan firmaların özellikle kurumsal kimliğini belirten bir web sitesi bulundurması 2011 yılında çıkan kanunla beraber artık zorunlu hale geldi. Sermaye şirketlerinin web sitesi kurmasının zorunlu hale gelmesinden sonra sizlerde artık eğer bir şirketseniz web sitenizin bulunması gerekmektedir.

Özellikle bunun amacı şirketin yaptığı faaliyetleri , iş ilanları ve diğer detayları web sitesi üzerinden duyurmasının zorunlu hale gelmesinden sonra bu işlem de artık Türk Ticaret Kanununda zorunlu hale gelen yasalar arasında gelmeye başladı.

Zorunlu hale gelen bu web sitesi kurmayan şirketlerin ise başı büyük belaya girecek. Özellikle 2011 yılında yasal hale gelen bu zorunluluk ile beraber şirketler 3 ay içerisinde web sitesini kurmak ile yükümlü hale geldi.  Aksi bir durum söz konusu olduğunda eğer şirketler 3 aylık süre içerisinde web sitesi kurdurmadı ise yönetim kurulu üyeleri ve yönetim kurulu başkanı 6 aya kadar hapis cezası ve 100 günden 300 güne kadar adli para cezası ile karşı karşıya kalacaktır.

Bizlerden sizlere bir öneri olarak ise günümüzde son derece uygun fiyatlara kurulan web sitesinin illa şirket bazında değil en ufak firmanıza bile kurdurarak bu konuda kurumsal bir yapıya ulaşmak için yaptırmanızı tavsiye ediyorum.

Kurumsal bir web site yaptırmak için İnfoTR İletişim kısmından bilgi alıp, uygun fiyatlarımız ile kaliteli bir web site sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kuyumcu devi Atasaydan Giyilebilir teknoloji başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*