Gebelikten Sonra Cilt Lekelerinden Kurtulmak?

Gebelikten Sonra Cilt Lekelerinden Kurtulmak?
0.0Ortalama Puan
Gebelikten Sonra Cilt Lekelerinden Kurtulmak?

Gebelikten Sonra Cilt Lekelerinden Kurtulmak? konumuzu yorumlayabilirsiniz.

  Cildimiz bizim dış etkenlere maruz kalacak olan en büyük organımızdır. Dolayısıyla siz cildinize ne kadar iyi bakarsanız karşılığını da mutlaka alırsınız. İyi bir cilde sahip olmak için yapmanız gereken en önemli şey henüz cildinizde bir sorun meydana gelmemişken önleminizi almaktır. Gebelik döneminde ise cilt lekeleri denildiği zaman ilk akla gelen cildin kuruması ve karın bölgesinde çatlakların oluşmasıdır.

  Gebelik döneminde cilt lekelerinin en büyük nedeni hormonlardır. Bu dönemde cildiniz aşırı derecede yağlandığı için akne ve sivilceler oluşmaya başlıyor. Özellikle gebelik sonrasında cildinizin pul pul dökülmesinin nedeni bu dönemde hormonsal açıdan değişikliğe uğramanızdır. Doğum için söylenebilecek en doğru söz ciddi bir süreçtir. Yani bir bebek anne karnında nasıl toparlanıyor ve son halini alıyorsa cildiniz de aynen bu şekilde farklı bir süreçten geçiyor. Bu dönem 9 ay gibi uzun bir süreyi kapsıyor dolayısıyla bu zaman içerisinde cildiniz ciddi bir süreçten geçiyor. Üstelik cildiniz için yapacağınız çözümlerin çok az olması bu süreci biraz daha zorlaştırıyor.

  Gebelik döneminizde cildinizde lekeler var diye aynalardan da uzak kalmanız gerekmiyor çünkü bu süreç sonunda yine eski halinize dönebileceksiniz. Ancak bunun içinde bir desteğe ihtiyacınız var ve cilt konusunda destek denildiğinde de kozmetik ürünler ilk akla gelen konu oluyor.

  Gebelik Lekeleri

  Gebeliğinizde meydana gelen bu lekelerin normal bir süreç olduğunu da söyleyebiliriz. Bazen bu lekelerin doğumdan birkaç ay sonrasında kendiliğinden kaybolduğu da görülebilir fakat sizin burada özellikle yaz mevsimlerinde yapmanız gereken ilk şey güneşe çıkmamak olacaktır.

  Akneler ise doğumdan sonra meydana gelen sorunların başında gelir. Bir annenin cildi bu dönemde daha fazla yağlanacağından oluşabilecek aknelerinizi asla sıkmamanızı tavsiye ediyoruz.

  Bir önceki yazımız olan Baş Ağrısından Kurtulmanın Yöntemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

  Benzer Yazılar

  Bu yazı yoruma kapanmıştır, anlayışınız için teşekkür ederiz.