Baş Ağrısından Kurtulmanın Yöntemleri

Baş Ağrısından Kurtulmanın Yöntemleri

Kadın ya da ya erkek olsun en sık karşılaşılan problemlerden biri baş ağrısıdır. Bu sorunun nedeni ise kişiden kişiye değişiklik göstermiş olsa da gün içerisinde karşılaşacağınız bir baş ağrısı sosyal hayatınızı da olumsuz yönde etkileyecektir. Bir insan sürekli olarak baş ağrısı ile uğraşmak durumunda kalıyorsa o zaman bunun mutlak suretle bir doktor tarafından takip edilmesi gerekir. Çünkü baş ağrısı sıradan bir şekilde gerçekleşeceği gibi aynı zamanda ihmal edilmemesi gereken tehlikeli sonuçlarında habercisi olabilir.

Tüm ağrı çeşitleri için genel olarak konuşacak olursak ağrının vücudun göstermiş olduğu bir reaksiyon olduğunu unutmamak gerekir. İnsan vücudunda bir yerde ağrı meydana geliyorsa o zaman mutlaka bunun bir karşılığı vardır demektir. Özellikle de çocukluk yaşlarda meydana gelen sık ağrılar mutlaka takip gerektiren ağrılardır. Bazı insanlarda ise baş ağrısı ara ara kendini gösterebilir bu ağrıların genelde stresten kaynaklandığı ve dinlendiğinde geçtiği görülebilir sizde bu grupta olan biriyseniz o zaman aşağıdaki yöntemleri takip ettiğinizde faydasını görebileceksiniz.

Baş Ağrısının Tedavisi İçin Etkili Yöntemler

Bayanlarda baş ağrısının en büyük neden migren ataklarıdır. Bu aynı zamanda ev ve iş hayatını doğrudan etkileyeceği için sıkıntıya neden alır.  Migren için en iyi tedavi şekli sessiz ve karanlık bir ortamda kalmanızdır. Burada bir saat kadar uyumak size yetecektir.

Baş ağrısından kurtulmak için diğer bir yöntem ise ılık bir duş almak. Sıcak su olmadan ılık bir suyla duş aldığınız da baş ve boyun bölgenizde bir gevşeme hissedeceksiniz sonrasında ise ağrınız

Son olarak ise kahve ve Çay’dan biraz uzak durmak. Rezene ve papatya çayları sizin için iyi bir tercih olabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Sonbahara geçişte sağlıklı kalmak için yapmanız gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*