Fenerbahçe’nin KOCAMAN sorunu

Fenerbahçe’nin KOCAMAN sorunu

Son yıllarda şampiyonluk yarışından ve avrupa kupalarından uzak kalan Fenerbahçe bu yılda lige ve avrupa kupalarına erken havlu atmış gibi. Sezon başında UEFA Avrupa Ligi Play Of karşılaşmalarında Vardar’a elenen Sarı lacivertliler özellikle bu günden sonra ortaya koyduğu kötü futbol ve alınan başarısız sonuçlar nedeni ile taraftarın tepkisini çekti.

Son 2 haftada kaybedilen 4 puan taraftar cephesinde çok ciddi sorunlar ortaya çıkarırken yönetim ve teknik heyet arasın da da ciddi bir güvensizlik ortamı oluşturdu. Özellikle Kayserispor maçında 3-1’den maçı son saniye golu ile evinde 2 puan bırakan ve ardından Osmanlıspor karşılaşmasında1-0 öne geçmesine rağmen attığı golden sonra atak dahi yapamayan ve bu maçta da skoru koruyamayan bir Fenerbahçe vardı.

Bu sonuçlar neticesinde zirveden tam 9 puan uzaklaşan Sarı Lacivertliler de Teknik Direktör Aykut Kocaman maç sonrasında “Kendi Adıma Gereken Neyse Yapacağım Fenerbahçelilerin Gönlü Rahat Olsun” açıklaması camia ve spor kamuoyu tarafından istifa seslerini iyice yükseltmeye başladı. Fakat Bugün Yönetim ve Aykut Kocaman arasında yapılan zirveden istifa kararı çıkmadı ve taraflar birbirlerine olan güveni tazeleyerek yola devam kararı aldılar.

Özellikle Aykut Kocaman’ın yönetimden kadro revizyonu için yetki aldığı ve ara transfer döneminde takımı baştan aşağıya yenileyerek yola devam etmek istemesi yönetim tarafından olumlu karşılansa da son yıllarda yapılan yanlış transferler ile taraftarların oldukça takımına uzak bir görüntü verdiği ortada. Fakat taraftarın gözünde limitsiz kredisi olan Aykut Kocaman’a güven taraftar cephesinde oldukça fazla ve güven vermekte. Taraftarın 2010-2011 yılında takımı Şampiyon yapan Efsane oyuncuları Aykut Kocaman’a inanıp güvenmesi Aykut Hoca tarafından da son derece büyük bir moral olmaktadır. 3 Temmuz’da dik duruşu ile camiayı ayakta tutan bu cesur adamın alınan 4-5 kötü sonuçla gönderilmesi hiç de adil olmayacaktı.

Başkan Aziz Yıldırım’da Aykut Kocaman’a olan güvenini tazeleyerek göreve devam etmesi için çaba sarf etmiş ve Aykut Hocayı bu kararından vazgeçtiren faktörlerden olmuştur. Mayıs ayında yapılacak kongrede karşısında belki de ilk defa dişli bir rakip çıkacak olan Aziz Yıldırım bu yıl şampiyonluğu kazanıp kongreye öyle girmek istiyor. Bu yüzden bir antrenör değişikliği yapmaya sıcak bakmıyor.

Ali Koç ile kıyasıya bir rekabete girecek olan Aziz Yıldırım’ın takımı nasıl ayağa kaldıracağı merak konusu oldu. Fenerbahçe’de büyük bir revizyon kapıda gibi görünüyor. Bazı oyuncuların kadro dışı kalacağı söylemleri olsa da kısıtlı kadro ile bunun pek mümkün olacağı şuanlık pek gerçekçi görünmüyor.

Taraftarının desteği ile takımın nasıl bir direnç göstereceği tüm spor medyası tarafından merak konusu olmuş durumda.

Bir önceki yazımız olan Sporda şiddet ve fanatizm başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*