Call of Duty®: WWII Oyun İncelemesi

Call of Duty®: WWII Oyun İncelemesi

Oyun dünyasının en sevilen serilerinden biri olan Call Of Duty, merakla beklenen son oyununu PC kullanıcılarına sundu. Henüz Beta versiyonu ile oynanabilen oyunun çıkış tarihi ise 3 Kasım 2017 olarak belirtildi. Activision, başarılı bir proje ile daha sektördeki konumunu korumaya devam ediyor.

Özlenen Call Of Duty Stili Geri Geliyor

Call Of Duty, ilk oyunlarında aksiyon dolu senaryolara sahipti. Oyuncular, serinin son oyunlarında bu özelliği göremediklerinden şikayetçiydiler. Son oyunların da kendilerine has bir senaryo yapıları mevcuttu. Call Of Duty: WW2 ise, eski oyunlardaki senaryo yapısının geri geldiği görülmektedir.

Oyunun Konusu

Oyunun isminden de anlaşılacağı gibi İkinci Dünya Savaşı konu alınıyor. İlk defa savaşa giden bir grup Amerikan askeri ise ana karakterleri oluşturuyor. Duygusal açıdan hassas bir senaryoya sahip olması, oyun severlerin heyecanlı bekleyişlerini daha da heyecanlı kıldı. Oyunun geliştirici ekibi, o dönemlerde gerçekten yaşanmış olayların hatırlatılmasına yardımcı olacak. Grafik konusunda çok fazla emek harcandığı görülebilmektedir. Oyuncular, Call Of Duty: WW2 oynarken kendilerini adeta savaşın içerisinde gibi hissedebilirler. Aksiyon dolu bir oynanışın sonunda, oyuncuların dinlenebilecekleri ve rahat nefes alabilecekleri kısımlar da eklenmiş.

Açılış Görevinin Önemi

Call Of Duty: WW2 oyuncuları, savaşın en önemli olaylarından biri ile oyuna başlıyor. D-Day olarak adlandırılan bu olay, Almanya’ya karşı açılan ikinci bir cepheyi ifade etmektedir. D-Day olayında, bugüne kadar gerçekleştirilmiş olan en büyük hava, kara ve deniz harekatı da gerçekleştirildi. Call Of Duty, oyuncuları bu önemli olay ile karşılamayı tercih etmiş. D-Day gibi kritik öneme sahip olayların birçoğuna oyunda yer verilmiştir.

Farklı Cephelerde Oynamak

Ana karakterler olarak Amerikan askerleri yer alsa da, savaşın diğer cephelerinden de oyuna bakmak mümkün. Fransız cephesinde bir bayan karakterin kontrol edilmesi de söz konusu. Savaşa tek taraflı bir yaklaşım olmaması için İngiliz, Kanada ve Fransız cepheleri gibi çeşitli cephelere de yer verilmiş. Oyun ekibi, 100 milyon insanı etkileyen bir olayın tek taraflı anlatılmaması için elinden geleni yapmış.

Çoklu Oyuncu Modu

Senaryo modu ile yukarıda belirtilen şekilde bir oyun keyfi sağlanırken, çoklu oyuncu modu sayesinde daha gerçekçi bir oyun keyfi elde edilebilir. Call Of Duty: WW2’nin en çok merak edilen özelliği de çoklu oyuncu modu oldu. “Create-a-Class” özelliği sayesinde, oyuncular kendi karakterlerini özelleştirme şansına sahip. Çoklu oyuncu modu için açıklanmış olan ve oyunda yer alan ülkeler ise Kanada, Avustralya, Amerika, İngiltere, İtalya, Fransa ve Almanya’dır. Ülke sayısının ana oyun için fazla olduğu düşünülecek olursa, bu ülkelerin ek paket olarak oyuna eklenmesi muhtemel görünüyor

Bir önceki yazımız olan FIFA 18 İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazı yoruma kapanmıştır, anlayışınız için teşekkür ederiz.