Miss Turkey 2017 birincisi Itır Esen Oldu?

Miss Turkey 2017 birincisi Itır Esen Oldu?

Bu akşam düzenlenen Miss Turkey 2017 finali ile nihayet beklenen birincide açıklanmış oldu. Yarışmada Türkiye’nin en güzeli olmak için tam 20 genç kız yarıştı. Yarışmanın birincisi olan Itır Esen Kim şimdi yarışmanın takipçileri de bu sorunun yanıtını arıyorlar. Haberimizin ayrıntılarında Itır Esen’e dair bilgilere yer verdiğimiz gibi yarışmanın detayları konusunda da siz değerli takipçilerimizi aydınlatmak istedik.

Miss Turkey 2017 yarışmasında ülkemizi Polonya Amerika ve Çin’de temsil edecek olan güzeller de belirlenmiş oldu. Yarışmanın birincisi 1999 doğumlu olan Itır Esen kazandı. Itır ülkemizi Çin’de düzenlenecek olan Miss World güzellik yarışmasında temsil edecek. Bilindiği üzere Miss World dünyanın da yakından takip ettiği güzellik yarışmaları arasında yer alıyor ve buradan alınacak bir derece hem yarışmacımız hem de ülkemiz için oldukça önemli. Miss Turkey 2017 yarışmasında ikinci olan Aslı Sümen ise ülkemizi Amerika’da düzenlenen güzellik yarışmasında temsil edecek. Yarışmanın üçüncüsü Pınar Tartan ise Polonya’da ülkemizi temsil etmek için hak kazanmış bulunuyor.

Evet, yarışmanın birincisi belirlendi ancak birinci olan Itır Esen kim bu sorunun yanıtı da merak ediliyor.

Itır Esen Kimdir?

Itır Esen ismini sanıyorum ki eski Yeşilçam filmlerini takip edenler çok iyi bileceklerdir. Çünkü bir döneme damgasını vuran dönemin genç mankeni Itır Esen’in yeğeni. Yani bir anlamda isim benzerliğinden kaynaklanmıyor diyebiliriz. Itır Esen 18 yaşında ve 1,80 boya sahip. Ülkemizde özellikle bayanlar için yaş ortalamasını ele aldığımızda bir bayan için uzun boylu denilecek. İstanbul’ da doğdu ve eğitimini en son İstanbul Üniversitesi, H.A.Yücel Eğitim Fak. İngilizce öğretmenliği, 1. Sınıf öğrencisi olarak sürdürüyor. Yaklaşık olarak üç yıldır podyumda boy gösteriyor ve bugüne kadar da Zeynep Tosun, Özgür Masur, Meltem Özbek, Çiğdem Akın, Zeynep Erdoğan gibi pek çok ünlünün defilesinde görev aldı.

MİSS TURKEY 2017

Yarışmanın birincisi Itır Esen oldu, ikincisi Aslı Sümen ve üçüncüsü ise Pınar Tartan oldu. Yarışma Beyoğlu İstiklal Caddesinde bulunan Grand Pera Emek Sahnesinde düzenlendi.

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*