Horizon: Zero Dawn Olarak Bildiğimiz Efsane İsim Değiştiriyor

Horizon: Zero Dawn Olarak Bildiğimiz Efsane İsim Değiştiriyor

Bu yılın en iyi PlayStation 4 oyunu olarak kabul edilen Horizon: Zero Dawn‘un başına patent davaları yüzünden gelmeyen kalmadı. Şirket adeta bu davalar yüzünden oldukça zor zamanlar geçiriyor.  Hatta ek paketlerin gecikmesi ve oyuncu bildirimlerini aksaması da işte bu açılan patent davaları yüzünden olduğu da gelen açıklamalar arasında yer aldı. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Bürosu Horizon: Zero Dawn’ın gelen ek paketi olan ve The Forzen Wilds adıyla yayınlanacak ek paketin ismi için yapılan marka patent başvurusu iptal edildi. Söz konusu marka iptalinin nedeni ise Patent ve Marka Ofisinin açıklamasına göre, Sony şirketinden daha önce The Frozen Wilds ismi için önceden davranan başka bir başvuru yapılmış. Huuuge adı ile faaliyet gösteren firmanın başvurusu ise geçen yıl mayıs ayında gerçekleşmiş bile. Kısaca ek paketin gelecek olan adı başka bir firmaya kaptırılmış oldu.

Şu an yayında olan Frozen Wild oyunu mobil platformda yer alan ve hepimizin bildiği slot makinesi oyunu. Bu iptal davası aslında geçtiğimiz ay çoktan gerçekleşmiş fakat basında yeni yer alıyor. App Store’da sizinde girdiğiniz zaman bulabileceğiniz Frozen Wild oyunu bu durumdan ötürü şuan oldukça popüler bir halde. Şimdiye kadar olmadığı kadar trendlere girmiş bile.

Horizon: Zero Dawn İsmi İçin Yapılan Patent Başvuru İptal Edildi

Tabii ki şirketin yaptığı açıklamada ismi değiştirmenin mümkün olduğunu belirtiyorlar fakat hikayeden kaynaklı bazı sıkıntılar yaşanabilir. Sony eğer bu duruma bir çözüm bulamazsa yapabileceği tek yol olan isim değişliğine gidecektir. Yine de Sony’nin bu ismi kendi bünyesine alması zorlu bir dava sürecinden geçerek beklenenden biraz daha uzun sürecek. Merakla beklenen Horizon: Zero Dawn’un ilk ek paketiThe Frozen Wilds ise 7 Kasım’da çıkıyor.

The Frozen Wilds Paketinin Hikayesi Nedir?

The Frozen Wilds’da Aloy, gizemli yepyeni bir Makine tehdidini araştırmak için hayatta olan Banuk kabilesinin sınır bölgesine doğru bir uzun ve zorlu bir yolculuğa çıkacaktır. Zorlu çevre koşullarının üstesinden gelecek olan ve Banuk’un meşhur saygısını kazanan Aloy ise bu yolculukta yepyeni dostlar, özel kabiliyetler edinecek, geçmişteki merak edilen sırrı ortaya çıkarmak için gereken bilgiyi elde edecek ve asıl geleceği tehdit edecek olan şeyi durduracaktır.

Bir önceki yazımız olan Uncharted: Kayıp Miras Oyun İncelemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*