Harry Potter Efsanesi Oyun Olarak Geri Dönüyor

Harry Potter Efsanesi Oyun Olarak Geri Dönüyor

Harry Potter Efsanesi Oyun Olarak Geri Dönüyor

Harry Potter serisi kitapları ile de filmleri ile de dünyada en çok ses getiren eserlerden birisi. Harry Potter hayranlığı halen geçmiş değil. Filmler hala çok izleniyor, kitaplar halen satılıyor. Yani insanlar Potter’dan hevesini alamamış durumda. İşte bunu fırsat bilen Niantic yeni bir girişime imza atarak Wizards Worlds of Harry Potter oyununu tasarladı.

Pokemon Go’nun Yapımcısından Yeni Bir Atak

Niantic, adeta Pokemon Go ile eşleşen bir isim. Çünkü bu ismi Pokemon Go ile tanıdık. Tasarlanan oyun Wizards Unite 2018’de başlatılarak TechCrunch’a rapor edilecek. Oyun Warner Brothers İnteractive ve Portkey Games işbirliği ile başlatılacak.

Oyun hakkında şu ana kadar sızdırılmış bilgiler maalesef ki yok. Bu yüzden oyunun içeriği nasıl olacak, oyunculardan neler beklenecek gibi sorulara yanıt bulmak mümkün olmuyor.

Sesli Komutlar Olacak

Oyun mekanizması hakkında da şu an için bir bilgi yok. Ancak şunu biliyoruz ki Pokemon Go gibi ekrana kilitlenip kalmanıza gerek kalmayacak. Çünkü Niantic firmasından açıklama yapan Phil Keslin, Eylül ayından sonra gelecek olan oyunlarda ses ipuçlarının kullanılacağını açıklamıştı.

TechCrunch, bu oyunun Niantic’in önceki çalışmalarından biri olan Ingress’ten ödünç alındığını düşünüyor. Oyuncuların fiziksel güçlerini toplaması ve yerlerini koruyabilmesi için fiziksel dünyalarına geçiş yapmaları gerekecek.

Oyun hakkında şu an için yeterli bilgi olmasa da Harry Potter serisinin dünya üzerindeki milyonlarca hayranı düşünüldüğünde başarının kapılarını aralaması muhtemel. Ancak yepyeni bir şey yaratmak yerine eskiden esinlenmek riski bir davranış mı onu hep birlikte göreceğiz.

Pokemon Go’da oldukça başarılı olan arttırılmış gerçeklik ve haritanın Harry Potter’da da olmaıs bekleniyor.

Pokemon Go’nun Başarısı

Pokemon 90’larda çocuk olanlar için unutulmaz bir deneyimdi. Niantic bu deneyimi geçmişten çıkarıp günümüze getirmişti. Arttırılmış gerçeklikle oynanan bu son zamanların en iyileri arasında yer alıyordu.  Ancak oyuna yeni özelliklerin kazandırılmamış olması oyunun kısa sürede gözden düşmesine neden olmuştu. İşte aynı hatanın bu yeni oyunda olmaması bekleniyor. Aksi takdirde Pokemon Go gibi birden yükselerek tekrar düşüşe geçebilir.

Bir önceki yazımız olan Ünlü Suikastçımız Hitman: Game of the Year Edition İle Geri Geliyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*