Fiat EGEA 1.3 Multijet Urban Teknik özellikleri

Fiat EGEA 1.3 Multijet Urban Teknik özellikleri

Fiat EGEA 1.3 Multijet Urban Teknik özellikleri

2015 yılında üretimine başlanan EGEA modelinin bu kadar kısa süre içerisinde yüksek satış rakamlarına ulaşmasını beklemeyen FİAT firması son olarak bu modelin yeni kasası ile müşterilerinin karşısına çıktı.

2015 yılında başladığı seri üretiminde başarılı satış rakamları yakaladıktan sonra firmanın kısa süre içerisinde elde ettiği bu başarılı sonuçla yeni modeller üzerinde çalışmasını açıklamasından sonra otomobil kullanıcıları yeni EGEA modellerini merakla beklemeye başladı. Bugün sizler için EGEA 1.3 Multijet modelinin teknik özellikleri hakkında bilgiler verelim.

Fiat EGEA 1.3 Multijet Urban aracına genel bakış

Görsellik olarak son derece başarılı bir görüntüsü bulunan EGEA sedan 4 kapı olarak kullanıcıların hizmetine sunuldu. Özellikle B segment sınıfında yer alan bu aracın manuel 5 ileri vites teknolojisi bulunmaktadır. bazı modellerinde 6 ileri bulunan bu aracın bu modeli 5 ileri vitestir.

Aracın toplam yıllık vergisinin ise 623 TL olduğunu açıklamak istiyoruz.

Fiat EGEA 1.3 Multijet Urban Motor özellikleri

Aracın 1248cc’lik bir motor kapasitesinin bulunduğunu ve buna karşılık olarak sadece 95 beygir olduğunu da sizlere belirtmek isterim. Diğer B Segmentlere göre son derece başarılı olan bu aracın Tork değeri ise 200 NM gücünde dikkat çekici bir özelliği barındırmaktadır.  Aracın 0’dan 100 km’ye çıkış sürecinin 11.7 saniye olması diğer B segmentlere göre başarılı bir araç olmaktadır. Azami olarak ulaştığı hız seviyesi ise aracın 183 Km olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fiat EGEA 1.3 Multijet Urban yakıt performansı

Şehir için kullanımda son derece ideal bir araç olan EGEA 1.3 sadece 5.4 litre yakıt tüketimi gerçekleştirmektedir. Özellikle ülkemizde birçok taksinin artık bu araca yönelmesinin en önemli nedeni hem konfor bakımından oldukça başarılı olması hem de yakıt konusunda dikkat çekici olması. Şehir dışı tüketiminde ise 3.5 litrelik performansı gerçekten başarılı bir motorunun olduğunun göstergesi olarak dikkat çekiyor. Ortalama yakıt tüketimi konusunda 4.2 litre tüketen Fiat EGEA 1.3 Multijet Urban’ın depo hacmi ise 45 litre olarak araçta bulunmaktadır.

Özellikle yakıtı az araç arayanlar için ideal bir seçenek haline gelen Fiat araçları Egea ile yeni bir sayfa açmıştır. Ve Türkiye piyasasına oldukça hakimdir.

Bir önceki yazımız olan Golf 1.4 TSİ merak edilen özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  4

Benzer Yazılar

Bu yazı yoruma kapanmıştır, anlayışınız için teşekkür ederiz.