Hacamat Tedavisi

Alternatif tıpta kullanılan bir takım yöntemler var ve bu yöntemlerinde insanların sağlıkları üzerinde ciddi etkilerinin olduğunu görmek mümkün.  Üstelik alternatif tıbbın tarihine baktığımızda çok eski zamanlara kadar ilerlemiş olduğunu görebiliyoruz. Bu konuda size bir açıklama yapacak olursak sülük tedavisinden bahsetmenin faydalı olacağını söyleyebiliriz. Sülük tedavisi günümüzde artık tıbbi bir tedavi olarak bilinmektedir. Ancak insanların bu tedavi şeklini tiksindirici bulmasından dolayı da bazı insanlar tarafından tercih edilmez. Hatta bazı kişiler vardır ki sülük tedavisini zararlı olarak görebilirler. İşin aslı öyle midir? Derseniz hayır sülük tedavisinde zarar sanıldığı kadar yüksek değil avantajı şeklinde bakarsanız da birçok artısı vardır.

Sülük kadar önemli tedavi şekillerinden birisi de Hacamat tedavisidir. Bu uygulamanın da insanlık tarihi kadar eski olduğu bilinir. Hatta Hz. Muhammed (S.A.V) bu konuya önemli bir şekilde yaklaştığından dolayı da sünnet olarak bilinir. Lakin herkesin hacamat yapamayacağını ve bunun içinde bazı özel günlerin olduğunu bilmelisiniz. Gelelim asıl konumuz olan sülük tedavisine dünya artık bu uygulamayı da yakından takip ediyor. Leech Treatment olarak isimlendirilen bu yöntem sayesinde insanların sağlıklarına da kavuştukları bilinmektedir. Tedavinin nasıl yapıldığı konusuna gelecek olursak sülük vücuttaki hastalıklı bölgeye konulur ve bu bölgedeki pis kanın bu canlılar tarafından emilmesi sağlanır. Bu tedavi sürecinde ise insanın vücudundan yaklaşık olarak 150 gr bir kan alır ve bu uygulamanın acı verici olmaması da önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Sağlık ve Güzellik başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

  • selma diyor ki

    hacamat dısarıdan bakıldıgında can yakıcı bı ıslem gıbı gorulebılır ama cok ıyı gelıyor vucuda senede bır yaptırılması gerekıyor bence

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*